فرآیند طراحی سایت

در این بخش فرآیند توسعه برای طراحی وب سایت ، سازماندهی، سرعت بخشیدن جدول زمانی یک پروژه برای آماده سازی یک کسب و کار مستقل ذکر شده است.

اول از همه، فرآیند طراحی سایت و توسعه وب دقیقا چیست؟فرایند توسعه وب یک طرح کلی مستند از مراحل مورد نیاز از آغاز تا پایان به منظور تکمیل یک پروژه طراحی وب سایت می باشد. این تقسیم و طبقه بندی کار در سطح بالا شامل وظایف و منابع به عنوان یک نقشه راه برای هر پروژه استفاده می شود.

فرآیند نمونه

در اینجا یک فرآیند استاندارد است که با استفاده از نمونه هایی از سراسر وب و همچنین تجربه شخصی تیم ما قرار داده شده است.

1 - برنامه ریزی

مرحله برنامه ریزی که مسلما مهم ترین بخش در طراحی وب سایت می باشد، به دلیل اینکه آنچه که تصمیم و نقشه برداری می شود در اینجا مجموعا خروجی کل پروژه شما در آخر می باشد. همچنین این مرحله نیاز به تعامل مشتری و توجه همراه به جزئیات دقیق دارد...

تجزیه و تحلیل مورد نیاز

این شامل اهداف مشتری، مخاطبان هدف، درخواست از ویژگی های دقیق و اطلاعات به اندازه مربوطه که احتمالا شما می توانید جمع آوری کنید. حتی اگر شما اطلاعات دقیقی از مخاظبان خود در دسترس ندارید ما می توانیم پیشنهادات خوبی به شما ارائه کنیم.

 • چارت پروژه

چارت پروژه (یا سند معادل آن) خلاصه اطلاعات است که در نقطه قبلی جمع آوری شده است و هدف را مشخص می سازد. این اسناد معمولا مختصر و نه بیش از حد فنی، و آنها به عنوان یک مرجع در سراسر پروژه استفاده می شوند.

 • نقشه سایت

راهنمای نقشه سایت برای کاربران که ساختار کلی وب سایت شما را نشان می دهد.

 • دسترسی به ساخت وساختار پوشه

اطلاعات نمونه برای به دست آوردن و اعتبار شامل ، نام کاربری ، تصاویر، مطالب و غیره.....

2 - طراحی سایت

مرحله طراحی سایت به طور معمول شامل حال حرکت اطلاعات جمع آوری شده از کارفرما و استفاده برای ساختار کلی وب سایت می باشد.تحویل اصلی عبارتند از ساختار مستندات سایت و، مهمتر از آن، تصاویر، برای عدم وجود محتوا و ویژگی های خاص می توان از جایگزین استفاده نمود.

 • وایرفریم و عناصر طراحی و برنامه ریزی

این جایی است که طرح بصری از وب سایت شروع به شکل گرفتن میکند. با استفاده از اطلاعات مشتری که در مرحله برنامه ریزی جمع آوری شده ، شروع طراحی طرح با استفاده از مداد و کاغذ و یا ابزارهای آنلاین برای ایجا قاب اصلی وب سایت شروع می شود.

 • ایجاد ماکت بر اساس تجزیه و تحلیل مورد نیاز

طراحی مدل ها در فتوشاپ اجازه می دهد تا برای اصلاح بعدی نسبتا آسان باشد.

 • بررسی و تصویب چرخه

چرخه بررسی، افزایش سرعت و تصویب مدل به راضی بودن هر دو طراح و پیمانکار بستگی دارد.

 • برش و اعتبار سنجی کد HTML / CSS

بعد از تصویب طرح نهایی شروع به اسلایس صفحاتی که در فتوشاپ ایجاد شده می شود و بعد از آن برای پیاده سازی کدهای HTML و CSS طرح اولیه اقدام می شود بعد از اعتبار سنجی کدهای ایجاد شده افکت های مورد نیاز با استفاده از jQuery در صورت نیاز پروژه به آن اضافه خواهد شد.

3 - توسعه وب

توسعه شامل بخش عمده ای از کار های برنامه نویسی، و همچنین به عنوان محتوای بارگذاری (چه توسط تیم ما یا مشتری) می باشد. نگاهی به رویکرد استراتژیک و تست وب سایت، برای اجتناب از مشکلات و زحمتی که ممکن است در آینده ایجاد شود .

 • ایجاد چارچوب توسعه وب.

در این مرحله وب سایت به یک فریم ورک یا چارچوب ساختاری برای توسعه وب هدایت میشود، انجام این کار در اوایل تضمین می کند که سرور قادر به نصب و راه اندازی رسیدگی و راه اندازی هموار را دارا باشد.

 • کد قالب برای هر صفحه

وب سایت معمولا دارای چند صفحه (به عنوان مثال خانه، محتوای کلی، پست وبلاگ، فرم) است که بیس آن بر روی یک صفحه اصلی استوار است .

 • توسعه و آزمون ویژگی های خاص و تعامل.

در اینجا که در آن عناصر فانتزی به بازی وارد می شوند. ما می خواهیم قبل از اضافه کردن محتوا شخص به این دلیل که وب سایت در حال حاضر یک فضای کاری نسبتا تمیز و منظم را فراهم می کند مراقبت لازم از قبیل اعتبار سنجی های ورودی ، فیلدها را برای موارد امنیتی مورد بررسی قرار دهیم. متاسفانه برخی از توسعه دهندگان این مراحل را نادیده می گیرند .

 • محتوای کامل.

زمان برای بخش خسته کننده: بارگذاری تمام محتوای ارائه شده توسط مشتری و یا نویسنده. اگر چه به نظر کار ساده ای به نظر می رسد، اما نباید هیچ اشتباهی صورت گیرد، چرا که حتی ساده ترین صفحات نیازمند تایپوگرافی و توجه دقیق به جزئیات دارند.

 • تست و بررسی قابلیت ها و لینک ها.

این زمان خوبی برای بررسی کامل وب سایت می باشد. شما می توانید با استفاده از پنل مدیریت خود همه چیز اعم از صفحه اصلی و موارد خاص را مورد امتحان قرار دهید و به ایجاد مقاله ، ویرایش صفحات ، فرم های تماس و غیره .... بپردازید .

4 - راه اندازی

هدف از فاز راه اندازی آماده سازی وب سایت برای مشاهده عمومی است. این امر مستلزم پرداخت نهایی ، تست عمیق از تعامل و ویژگی ها و مهمتر از همه، در نظر گرفتن تجربه کاربری می باشد. تست در محیط تولید مهم است زیرا سرورهای مختلف می تواند ویژگی های مختلف و رفتار غیر منتظره (به عنوان مثال آدرس پایگاه داده های میزبان مختلف) داشته باشند.

 • انتقال به سرور

در این مرحله به انتقال کامل وب سایت به یک سرور وب ، "آشکارسازی" وب سایت و صورت لایو و یا صفحه "در دست ساخت" می باشد. بررسی آخرین موارد مورد نیاز شما از وب سایت در این لحظه امکان پذیر می باشد.

 • تست

اجرای وب سایت از طریق تشخیص نهایی با استفاده از ابزارهای موجود: تعیین اعتبار سنج کد، broken-link checkers ، چک سلامت وب سایت، spell-checker و ..... صورت می پذیرد.

 • تست نهایی چک متقابل مرورگر (اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، کروم، سافاری، اپرا، آی فون، شاه توت)

این تست در صورت نیاز مشتری صورت می پذیرد . کلیه وب سایت های طراحی شده توسط گروه بستا در مرورگرهای کروم ، فایرفاکس ، سافاری ، اپرا بدون مشکل نمایش داده می شوند (ورژن های پایین در مرورگر اینترنت اکسپلورر معمولا پشتیانی نمی شوند که در صورت نیاز مشتری به روز رسانی می شود)

5 - بعد از راه اندازی

کسب و کار شما در این لحظه وارد دنیای مجازی شده در این نقطه تمام کارهای کوچک مربوط به بسته شدن پروژه انجام می شود. ارائه دستورالعمل برای استفاده و آموزش لازم در این زمان رخ می دهد. ارتباط ما همچنان برای نیازهای پشتیبانی و تعمیر و نگهداری وب سایت ادامه خواهد داشت ، هم چنان ماهانه گزارش های از روند و میزان بازدید وب سایت برای کاربر ارسال خواهد شد .

بررسی موارد مورد نیاز پروژه و اطمینان از بر آورده شدن نیازهای کارفرما

 • ارائه مدارک و منابع

ارائه مستندات مربوط به وب سایت، مانند یک نقشه سایت رمزهای عبور به پنل مدیریت و غیره ....

این صرفا یک فرایند نمونه از نحوه کار گروه طراحی سایت بستا می باشد. نسخه شما بسته به نیازهای طراحی شما می تواند تغییر پیدا کند. فرآیندهای همچنین می توانید بر اساس ماهیت محصول متفاوت باشد . به عنوان مثال، وب سایت های تجارت الکترونیک، برنامه های کاربردی وب و بازاریابی دیجیتال و تمام نیازهای منحصر به فرد.

در حال حاضر، شما باید درک آنچه یک فرایند به نظر می رسد مانند، اطلاعات مربوط به هر فاز، و برخی از چگونگی ساخت فرآیند طراحی وب خاص خود آشنا شده باشید . این اولین گام است، اما هنوز هم تنها گام اول! دانستن اینکه چگونه یک فرایند می تواند کسب و کار شما را به طور کلی افزایش دهد و نحوه استفاده از آن هنگام نزدیک شدن و برقراری ارتباط با مشتریان:

 • این گام بعدی را از دست ندهید!

این فرایند برای هر طراح متفاوت خواهد بود، و همچنین برای هر پروژه. توسعه فرآیندی برای خودتان، و شناسایی مخاطبان شما و افزایش درایو ترافیک صحیح به سمت کسب و کار شما.

گروه طراحی سایت بستا مفتخر است شما را در طراحی سایت به صورت استاندارد در تمامی مراحل از پیاده سازی تا اجرا همراهی نماید