طراحی وب سایت

آیا انتخاب های نامناسب و بدی را می سازید ؟

طراحی وب سایت کاری است ذهنی. این یک موضوع سلیقه ای است و می توان در بسیاری از جهات مختلف آن فعالیت کرد .

ورود در یک گروه شامل همکاران بسیار خود رای همانند این است که شما بخواهید یک وب سایت که شبیه به یک نقاشی جکسون پولاک هست را به پایان برسانید.(یعنی چی؟) .

برخی از همکاران طرفدار رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی می باشند. دیگران ممکن است آبی و سبز را ترجیح دهند. برخی ممکن است طراحی ساده را دوست داشته باشند در حالی که برخی دیگر یک سایت که با جزئیات فراوان غنی شده است را می پسندند.

ممکن است شما مدیر عاملی داشته باشید که از نقاشی و یا شاخه ای از عکاسی سررشته داشته و یا دید بزرگی برای هنر و طراحی داشته باشد. اما در اینجا چیزی نیست !!!!! (او مخاطبان خود را ندارد). تنها چیزی که هست ،این است که او مخاطبان خود را ندارد.

مدیر IT شما ممکن است برخی از نظرات قوی در مورد رابط کاربری داشته اما او کاربر هدف خود را نداشته باشد. شاید مدیر بازاریابی خود از طرفداران طرح خال خالی باشد ...

طراحی وب سایت دارای بسیاری از "قوانین" است . مشکل با قوانین و اینترنت این است که قوانین امروز ممکن است به طور کامل در وب فردا بی معنی باشد.

من در گوگل عبارت " قوانین طراحی وب سایت " را جستجو کردم و 314.000.000 نتیجه به دست آوردم . به هر حال قوانین خیلی زیاد هستند. فکر می کنید آیا همه آنها اعمال می شود؟ احتمالا نه .


همانطور که قبلا هم اشاره کردیم : وب سایت شما برای کاربران و مخاطبان شماست . همینجا توقف کنید ! و دوباره این جمله را بخوانید . در حالی که شما ممکن است بسیاری از ایده های طراحی وب سایت و بهترین شیوه را(73300000 نتایج حاصل از این عبارت) پیدا کنید، تنها قاعده سفت و سختی که باید اعمال و اجرا شود ... انجام دهید آنچه را که برای مخاطبانتان کارایی دارد.

طراحی وب سایت برای مخاطب بسیار آسان تر از طراحی سایت برای ارضای سلیقه شخصی است. نگاهی به دور بدون هیچ زحمتی از تلاش برای انتخاب رنگ، فونت و یا بافت پس زمینه.

چه کسی مخاطبانتان هستند و چه چیزی می خواهید برای آنها انجام دهید؟

چطور می توانید سایتتان را طراحی کنید با کمک چه کسی؟

اجازه دهید به عناصر طراحی نگاه کنیم و ببینیم که چگونه آنها ممکن است به اهدافتان ارتباط داشته باشد ...

عناصر طراحی وب سایت: رنگ

رنگ را می توان در بسیاری از جهات مختلف استفاده کرد . لازم نیست به سادگی استفاده کرد چرا که مورد علاقه بعضی ها است (مگر اینکه که هر مشتری بالقوه است).

در عوض، استفاده از رنگ به عنوان سیگنال، شاخص و لحن تنظیمات دستگاه به کار می رود. رنگ را می توان به منظور جلب توجه به چیزی، مثل یک دکمه رنگ روشن و یا گرافیکی استفاده کرد.رنگ همچنین می تواند برای نشان دادن قدرت، ثبات و آرامش مورد استفاده قرار گیرد. و البته شما می توانید رنگ های تیره و منع کننده برای نشان دادن کاربر شما در برخورد با چیزی خاص استفاده کنید.استفاده از رنگ باید با اهداف وب سایت و نه تنها با سلیقه شخصی هم تراز قرار گیرد. رنگ های مورد استفاده باید به کاربر مقصد را برای کمک به جایی که آنها نیاز دارند بروند نشان دهد .

عناصر طراحی وب سایت : چیدمان

در اینجا ما نیز به بسیاری از نظرات در مورد آنچه به نظر می رسد بهترین پیشنهاد است اجرا می کنیم. اما، دوباره، ما باید بر روی اینکه کدام بهترین برای کاربر است تمرکز کنیم ...ترتیب اطلاعات در یک صفحه باعث ایجاد تفاوت می شود زمانی که آن را به قابلیت ها و دستیابی به اهداف تبدیل در می آید.کاربران بر اساس طرح و سرنخ های بصری محور به یک قطعه خاص از طراحی تمرکز می کنند.بر اساس اغلب مطالعات، کاربر به طور معمول یک صفحه را در یک سرمایه الگوی "F" اسکن می کند . طرح شما می توانید با استفاده از این مهم ترین هارا در عمل که با دو خط افقی در داخل "F" نشان داده میشود .به عبارت دیگر،در طراحی وب سایت باید F بزرگتری هم پوشانی شود. آیا در مسائل مهم این دو خط کاربرد دارد؟

طراحی وب سایت

اعتبار فوق العاده: تست تقسیم A / B

البته، هیچ چیز مشخص نیست زمانی که یک وب سایت جدید راه اندازی می کنید. بهترین راه برای دیدن آنچه که کار می کند این است که آزمون کنید. شما می توانید طرح اولیه را A و طرح دوم را B در نظر بگیرید وصفحات ورود خود را با هر کدام امتحان کنید ...در واقع، دو نسخه از همان صفحه با پوسته های مختلف ایجاد کنید. سپس، از آن در دو صفحه به طور متناوب برای چند هفته استفاده کنید . سپس آمار وب خود را چک کنید تا ببینید که کدام طرح بهتر انجام می شود. به این حالت، شما به سادگی طرح برنده و زباله بازنده را پیاده سازی میکنید.

عناصر طراحی وب سایت: تصاویر

درآخر، می خواهم در مورد تصاویر (و کمی در مورد ویدیو) صحبت کنیم. تصاویر بدیهی است که بسیار قدرتمند هستند و می تواند ابزار بازاریابی فوق العاده موثری باشند . نمایش مشخصات عمومی و Pinterest (سایت های ساخته شده بر روی تصاویر) شدیدا در کار وب بازده موفقی دارند.تصاویر در طراحی وب سایت تان قطعا می تواند به شما کمک کند. تصویر ارزشی معادل 1000 کلمه را دارد. اطمینان حاصل کنید که آن 1000 کلمات از بهترین کلمات هستنند.یک تصویر مانند رنگ ، باید یک موضوع حمایت و یا به عنوان یک نشانه بصری عمل کند. گاهی اوقات تصاویر می توانند بخشی از یک تماس به عمل و یا به طراحی به عنوان راهی برای جلب بصری چشم به چیزی مهم کاربرد داشته باشند .این که آیا شما با استفاده از انبار ی ازعکس ها و یا تصاویر اصلی، می خواهید مطمئن شوید که این کار در راستای اهدافتان است. باید بگوییم استفاده از تصاویر برای اضافه کردن رنگ و یا پر کردن فضای خالی همیشه راه را درستی نیست.. بازاریابی ویدئو در حال افزایش است. ویدئو در وب جواب میدهد . با این حال، می تواند بازدید کننده را منحرف کند، و گاهی اوقات کاملا آزار دهنده است، اگر به درستی اجرا نشده باشد. اطمینان حاصل کنید که از بازده وب شما نکاهد و حتی پیام شما توجه کاربر را از اهداف تان با استفاده از ویدئو پرت نکند .وقتی که با تصاویر کار میکنید، به یاد داشته باشید که سرعت کلیدی بالایی دارد. بهینه سازی تصاویر و فیلم ها برای اتصالات شبکه ای کند همانند ایران اهمیت بالایی دارد. شما میخواهید پیامتان را ترجیح دهید و هیچ منعی برای ان نیست .

شعار شما: آیا این برای کاربر مورد نظر درست است و کاربرد دارد؟

گاهی اوقات به نظر می رسد یک ایده عالی در طراحی وب سایت می تواند نتایج فاجعه باری ارائه کند. اگر شما زمان خود را در تلاش به ایجاد لبه های زیبا و یا طراحی خاص صرف کنید و مخاطبان خود را فراموش نمایید، شما ممکن است اهدافتان را برای وب سایتتان دراین راه از دست بدهید.

من ادعا نمی کنم که زیبای و یا ایجاد لبه های جذاب (bleeding edg) همیشه بد است. در واقع، اگر آن را اقدام مثبتی در بخشی از مربوط به کاربر مورد نظر بدانیم ، این روش طراحی می تواند بسیار موثر باشد و اثبات شده است. فقط مطمئن شوید که آنچه در طراحی های خود استفاده می کنید به هدف کلی گره نخورد ...

آوردن بازدید کننده

تعامل بازدید کننده

تبدیل بازدید کننده

شما چه فکر میکنید؟

وب سایتی را که طراحی شده چقدر برای شما است؟ و چقدر آن برای کاربر طراحی شده است؟

گروه طراحی سایت بستا مفتخر است شما را در طراحی سایت به صورت استاندارد در تمامی مراحل از پیاده سازی تا اجرا همراهی نماید