آیا وب سایت شما بیشتر از حجم صفحه نمایش های موجود ساخته می شود ؟

فکر کنید صفحه نمایش مانیتورتان مانند یک تکه کاغذ است .و بعضی از نظر اندازه کاغذ بزرگتر از دیگری است. بعضی از نظرنوع چاپ بهتر از بقیه موارد است.

به عنوان مثال، در مورد چاپ یک روزنامه و پس از آن در مورد یک مجله فکر کنید . اندازه های مختلف، تصاویر مختلف، اثرات متفاوت دارند. اندازه و کیفیت صفحه نمایش به عنوان "وضوح صفحه نمایش." نام برده می شود .

رزولوشن صفحه با مجموعه ای از دو عدد نشان داده می شود مانند 1024 × 768 - صفحه نمایش با این وضوح می تواند 1024 نقطه مجزا نمایش دهد . (و یا پیکسل) در هر یک 768 خط وجود دارد که در حدود 780000 پیکسل می باشد. پیکسل بیشتر شما را قادر می سازد که تصویری واقعی تر نمایش دهید و جایگاهی مناسب برای نمایش در صفحه نمایش خود داشته باشد.

در قسمت تنظیمات رزولوشن کامپیوتر خود، شما می توانید وضوح صفحه نمایش خود را از تنظیمات پیش فرض کارخانه تنظیم کنید ...

تنظیم رزولوشن صفحه

همانطور که در این مثال نگاه می کنید از صفحه نمایش من ؛ وضوح صفحه نمایش 1440 در 900 پیکسل بر روی یک مانیتور لپ تاپ 17 اینچی است، به این معنی که صفحه نمایش من حدود 1،296،000 پیکسل از اطلاعات بصری را نشان می دهد.

تمام مانیتورهای با یک تنظیم کارخانه به بازار آمده و آمار نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق به 1024 × 768 یا بالاتر تنظیم شده اند .

با توجه به http://www.tamingthebeast.net/، از 6 میلیون بازدید کننده به وب سایتthecounte در فوریه سال 2008، وضوح صفحه نمایش را شکستند ، مانند شکل زیر :

وضوح صفحه نمایش در طراحی سایت

همانطور که در این مثال مشاهده می کنید، از این 6 میلیون بازدید کننده، 80 درصد وضوح دید مانیتور 1024 × 768 و بالاتر داشتند.

این ها چه معنی دارند ؟ این بدان معنی است که بیشتر مردم با استفاده از کامپیوتر (به عبارت دیگر، مخاطبان خود) وضوح دید مانیتور بالاتر داشته اند حتی از چندین سال پیش .

و این وضوح نمایش بیشتر به معنی جایگاه و تصویری واقعی تر برای وب سایت شماست . سوال این است، آیا شما از این مورد به طور موثر بهره گیری می کنید ؟

بازدید کنندگان وب می خواهند بدانند که چطور آنها به سرعت مشاهده می کنند، به ویژه در صفحات اول سایت . مردم "وب گرد" ، بیان می کنند که بیشتر تمایل به اسکن اطلاعات دارند و نه خواندن آن. و مطالعات نشان داده است که شما در بعضی از موارد تنها 5 تا 8 ثانیه برای گرفتن توجه و جلب نظر بازدید کنندگان وقت دارید . اگر شما بتوانید توجه آنها را در اولین برداشت بسیار جلب نمیاید ، سایت شما در شرایط بسیار خوبی است!

متاسفانه، برخی از وب سایت ها هستند که هنوز برای رزولوشن 800 × 600 صفحه نمایش طراحی شده اند. (480،000 پیکسل در مقایسه با مقدارعظیم 780،000 + یا بیشتر از بسیاری از صفحه های نمایش موجود). آنها به طور کامل با استفاده از وضوح و یا صفحه نمایش در فضای آنها در دسترس نیست. اینگونه سایت ها برای بهره گیری کامل وضوح و یا صفحه نمایش در فضای آنها امکان پذیرنیست. اگر وب سایت شما برای 800 × 600 طراحی شده است، سپس آن را برای صفحه نمایش بهینه سازی کرده اید - شما خودتان را محدود به یک منطقه کوچک تر زمانی از زمانی که بازدید کننده اولین بار صفحه اصلی سایت را باز می کند ، کرده اید . و با محدود کردن این فضا، وب سایت خود را به اتاقی که اثر کمتری در زمان نشان دادن "scannable" محتوا است تبدیل می کنید که توجه بازدید کننده را به سرعت می گیرد .

شما باید مراقب باشید. در طراحی یک سایت برای یک وضوح خاص، شما می خواهید به فکر برخی از بینندگان خود که در وضوح های مختلف سایت شما را مشاهده خواهند کرد ، باشید . بهترین راه برای رویکرد این است که بهینه سازی سایت شما برای 1024 × 768 به طوری که آن را به بهترین روش در این وضوح بهینه سازی کرده و همچنین می توان به وضوح های بزرگتر از 1024 × 768 گسترش داد.

اگر هنوز در مورد مخاطبان خود مطمئن نیستید و آنچه که وضوح آنها ممکن است داشته باشد، شما همیشه می توانید آمار وب سایت خود را چک کنید و یا اگر شما یک حساب Google Analytics داشته باشید می توانید سایت خود را بررسی کنید. به عنوان مثال، در سال 2008، اکثریت قریب به اتفاق از بازدید کنندگان در وضوح 1024 × 768 یا بالاتر از یکی از سایت های ما دیدن کرده بودند ...

صفحه نمایش در طراحی سایت

شما می توانید ببینید که اکثریت 1024 × 768 بوده و تنها 5.54٪ در رزولوشن 800 × 600 می باشند

گروه طراحی سایت بستا مفتخر است شما را در طراحی سایت به صورت استاندارد در تمامی مراحل از پیاده سازی تا اجرا همراهی نماید