طراحی وب سایت

اهمیت طراحی وب سایت

باور کنید یا نه، به عنوان یک گروه طراحی و توسعه وب سایت گروه ما هیچ مشکلی با این نداشته باشد . برای کسب و کار خاص ممکن است برای شروع و یا شاید بازسازی پول کمی خرج شود و به عبارتی خساست به خرج دهند . ما دریافته ایم . و بسیارترجیح میدهیم هیچ کدام از آنها در همه موارد حضور نداشته باشند .؟؟؟ پله های سنگی گاهی اوقات نیاز است.

با این حال، ما فکر نمی کنیم این بهانه ای برای طراحی سایت بد برای کاربران باشد. طراحی وب سایت هنوز هم مهم است. وب، در بیشتر قسمت ها، یک تجربه بصری است (عامل مهمی در تلفن همراه، و مسائل بصری و حتی بیشتر). کاربران تمایل به توسعه سطح اولیه خود از طریق اعتماد بر اساس عناصر سطحی دارند، به عنوان مثال طراحی.

و چگونه آنها از وب سایت استفاده میکنند که بسیار تعیین کننده است به نحوه چگونگی ارائه اطلاعات بصورت بصری و ...

آیا به مسائل طراحی فکر نمی کنید؟ در اینجا به سه دلیل اهمیت به همان دلیلایلی که من فکر می کنم اشاره کرده ام ...

  • برداشت اول از هر زمان دیگری مهم تر است
  • قابلیت استفاده و طراحی تجربه کاربرپذیری وب سایت بسیار مهم است
  • طراحی خوب به معنی کنترل بیشتر

قالب گیری اولیه در هنگام طراحی وب سایت

احتمال خیلی خوبی وجود دارد که یک کاربر در پایان به وب سایت یا وبلاگ شما از طریق نوعی از جستجو و یا ارجاع خواهد رسید. بسیاری منجر به این استدلال می شود که آنها به یک وب سایت دیگر به دلیل بهینه سازی محتوای بهتر رانده شدند و محتوا یک عنصر مهم است.

مطالب خوب باعث افزایش رتبه سایت شما در صفحه نتایج موتور جستجو میگردد (و یا SERPs). و هر دو محتوای های ارزشمند و مفید باعث تولید ارجاع ها، retweets، لایک بیشتر درفیس بوک و غیره خواهند شد . اما چه اتفاقی می افتد زمانی که آنها به سایت شما می آیند؟

آیا طراحی وب سایت باعث به وجود آمدن تفاوت است ؟ مطمئنا بله

اگر شما به سایتی بروید که به نظر می رسد بهم ریخته و گیج کننده است، شما درآن مکان راحت هستید ؟ آیا شما دراین محل که در آن محتوا ارائه شده است اعتماد می کنید ؟ یا آیا هیچ یک از این موضوع ها برای شما مهم نیستند ؟

این که آیا شما آن را درک کنید یا نه ، تجربه شما باعث می شود عکس العملی ناخودآگاه نسبت به سایتی که قبلا کمی از متن آن را خوانده اید نشان دهید . شما یک برداشت اولیه بر اساس نگاه کلی و احساستان از سایت دارید. طراحی وب سایت شما باید برای حمایت از محتوا و اهداف سایت باشد (چیزی است که ما بعدا آن را پوشش خواهیم داد).

خط پایین در وب سایتتان یک قسمت مهم از نظر بازاریابی است و جایی برای ایجاد ارتباطات بوده و به همین دلیل باید نام تجاری خود را در آن قسمت حمایت کنید. ظاهر سایت را به صورت بصری باید طوری طراحی کنید که آن احساساتی را که می خواهید کاربر در مورد شرکت شما هنگام بازدید داشته باشد انتقال دهد . لازم به دعوت و استناد اعتماد کاربر است . اگر کاربر یک احساس بد را برای اولین بار پس از آن که مطالب شما را خواند در یابد در هنگام رفتن فقط ستاره ی اقبال شما را کمک می کند).

قابلیت استفاده و تجربه ی کاربری

هنگامی که شما در حال ساخت تصور اولیه هستید ، در حال حاضر مهم ترین عنصر تجربه ی کاربرپذیری وب سایت می باشد. باز هم، برخی استدلال می کنند که همه آنها مطالب شما را می خواهند ، آنها از طریق یک جستجوی ارجاع داده خواهند شد و با مشاهده منوی سمت راست سایت آن را انتخاب خواهند کرد.

این مورد تا حدی درست است، اما کل تصویر رنگ نیست. باز هم می پرسیم ، آنچه که اهداف شما برای طراحی وب سایت شما می باشد چیست ؟آیا شما می خواهید بازدید کنندگانتان به سادگی بیشتر شوند؟ آیا شما می خواهید بازدید کننده گان زمانی که در سایت شما می باشند با شما در تعامل باشند ؟

شما خواهان تبدیل هستید ؛ شما میخواهید این کاربر به عنوان قسمت خاصی از اطلاعات عمل کند. فرض کنیم شما یک شرکت محوطه سازی هستید و یک پست وبلاگ در مورد چگونگی هرس گل رز نوشته اید. وقتی کسی به خواندن آن پست مشغول است، ، شما می خواهید آنها را به انجام کاری ترغیب کنید – نظر بدهند ، در ارائه خدمات شما در رابطه با هرس نگاه کنند، از طریق کانال های رسانه های اجتماعی، و یا همه موارد فوق برای ارسال مراجعه کنند.

صفحه آرایی، پیمایش و حتی رنگ می توانداغلب نقش بزرگی در اینکه آیا این چیزها اتفاق می افتد و چگونه؟ نقش مهمی دارد . اگر طراحی شما با تبلیغات ضعیف و به هم ریخته قرار داده شده ، و یا منوی سایت شما گیج کننده باشد و یا رنگ های استفاده شده منحرف کننده باشند، پس طراحی تان (یا فقدان آن) به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می کند که از دستیابی به اهداف تان جلوگیری می کند .

سازگاری در طرح ها و سبک (عناصر مثل فونت ها، دکمه ها، و غیره) نیز به کاربر کمک می کند تا حرکت در بین صفحات سایت آسان تر باشد. هر چیزی که شما می توانید انجام دهید برای به حداقل رساندن سردرگمی و شک در بخشی از سایت ، تجربه سازنده ی برای کاربر خواهد شد .

طراحی وب سایت خوب به معنی کنترل بیشتر

بر خلاف بسیاری از صفحات رسانه های اجتماعی، وب سایت خود را به محلی که پیام و تجربه ها قابل کنترل است تبدیل کنید . شما می توانید طراحی خود را برای رهبری کاربر از طریق سایت طراحی کنید ، به آرامی صفحه بعد را به بازدید کننده نشان دهید و یا اینکه چه اقدامی و فراخوانی انجام دهند .

در مورد این راه حل فکر کنید . شما در حال بازدید از یک صفحه فیس بوک هستید ، چه چیز می بینید؟ تبلیغات در سمت راست، به روز رسانی از دوستان، اعلامیه در بالا، و غیره.شما دائما در صفحه با عناصری در تماس هستید که در هر لحظه شما را به سمت خود می کشد .

در وب سایت شما هم، شما این عناصر کنترل کرده و می توانید آنها را در طول مسیر کاربری طوری قرار دهید که منجر به این گردد که به دنبال شما کشیده شده و به آنچه که می خواستید دست یابید. طراحی نقش بزرگی در این مسیر دارد، بر اساس دلایلی من در حال حاضر بر روی عناصری مانند ترکیب، رنگ، و غیره تاکید می کنم .

همه این کارها با هم با محتوای مفید و کاربردی در سایت منجر به یک تجربه کاربری بیش کنترل شده و هدفمند می گردد، که در نهایت به نرخ تبدیل بالاتر منجر خواهد شد.

همه این موارد نیاز به برنامه ریزی و تست دارد. شما برای کار با یک طراح یا کسی که در مورد طراحی وب سایت می داند مشورت کنید . همچنین برای تعیین اهداف خود و سفارش تان اهمیت قائل شوید. و باید با نوعی از ابزار آمار، مانند گوگل آنالیز سایتتان را تست و آزمایش کنید .

گروه طراحی سایت بستا مفتخر است شما را در طراحی سایت به صورت استاندارد در تمامی مراحل از پیاده سازی تا اجرا همراهی نماید