وب سایت و وب اپلیکیشن ها به تدریج به عنوان فن آوری های صنعت وب پیچیده تر از پیش شده اند ، اما صرف نظر از میزان تغییرات در فرایند تولید ، موفقیت یک وب سایت هنوز هم بر محور فقط یک چیز: چگونه کاربران آن را درک می کنند. "آیا این وب سایت ارزش کافی برای من دارد؟ برای استفاده از آن آسان است ؟ آیا استفاده از این وب سایت لذت بخش است "این پرسش که از طریق ذهن بازدید کننده هایی ایجاد میشود ،که با محصولات ما در تعامل هستند و اساس تصمیم گیری های خود در مورد اینکه آیا برای تبدیل شدن به کاربران به طور منظم ما تشکیل می دهند یا خیر.

طراحی تجربه کاربری User Experience همان چیزی است که به تمام کسانی که این سوالات را در ذهن خود دارند کمک می کند. این مقاله یک راهنمای هدفمند برای شما برای نظم و انضباط حرفه ای طراحی UX در زمینه سیستم های مبتنی بر وب از جمله وب سایت ها و برنامه های کاربردی می باشد.

طراحی تجربه کاربرپذیر یا User Experience چیست ؟

User Experience که به به صورت مختصر UX نیز نام برده می شود ، چگونگی حس یک فرد در هنگام اتصال با یک سیستم دیگر ، که می تواند شامل یک وب سایت ، وب اپلیکیشن یا نرم افزارهای دسکتاپ و ... به طور کلی نوعی از تعامل انسان و کامپیوتر و نوع درک مخاطب می باشد .

طراحی تجربه کاربری

کسانی که در UX کار می کنند (به نام طراحان UX) شناخته می شوند که اغلب کار آنها مطالعه و ارزیابی کاربران در مورد چگونگی احساس یک سیستم ، نگاه کردن به چیزهایی مانند سهولت استفاده، درک ارزش از سیستم، نرم افزار، بهره وری در انجام وظایف و غیره را شامل می شود.

طراحان UX همچنین زیر سیستم ها و فرآیندهای درون یک سیستم را بررسی می کنند. به عنوان مثال، آنها ممکن است روند پرداخت از وب سایت تجارت الکترونیک را برای دیدن اینکه آیا کاربران برای پیدا کردن فرایند خرید محصولات از وب سایت آسان و دلپذیر است را مورد بررسی قرار دهند. آنها می توانند عمیق تر اجزای زیر سیستم، مانند دیدن کارآمد و تجربه کاربران در هنگام پر کردن فیلدهای ورودی در یک فرم وب را مورد مطالعه قرار دهند.

در مقایسه با بسیاری از رشته های دیگر، به ویژه سیستم های مبتنی بر وب، UX نسبتا جدید است. اصطلاح "تجربه کاربر" توسط دکتر دونالد نورمن، یک محقق علوم شناختی که او نیز برای اولین بار برای توصیف اهمیت طراحی کاربر محور (این تصور که تصمیم گیری های طراحی باید بر اساس نیازهای کاربران باشد) بود ابداع شد.

چرا UX مهم است؟

امروزه، با تاکید بسیار بر روی طراحی کاربر محور، توصیف و توجیه اهمیت طراحی و بهبود تجربه کاربر به نظر می رسد UX تقریبا غیر ضروری است. اما به سادگی می توان گفت: این مهم است چرا که به نیازهای کاربران ما می پردازد .

با این حال، کسانی از ما که در صنعت طراحی وب سایت قبل از تدوین طراحی کاربر محور کار می کردند، با قابلیت استفاده و دسترسی پذیری به وب سایت آشنایی دارند، و تمام این موارد برای ایجاد یک وب سایت متفاوت می باشد. تصمیم گیری های طراحی بر اساس تنها دو چیز است: آنچه برای ما به نظر شگفت انگیز است و آنچه که مشتری می خواهد ببیند.

ما بر اساس تعامل بین کاربر و وب سایت های طراحی شده نتایجی به دست آوردیم ، تمام فوکوس ما بر روی زیبایی شناختی و برند در هنگام طراحی وب سایت قرار گرفته بود و هیچ علمی پشت کاری که انجام می دادیم نبود . ما این کار را ادامه دادیم به دلیل اینکه نتایج به دست آمده به نظر خوب می رسید و همچنین چیزی بود که مشتریان ما می خواستند .

طراحی سایت

علاوه بر همه اینها ، کاربران برای دسترسی به وب سایت ها راه های زیادی در پیش رو دارند ، تلفن های همراه ، تبلت ها ، همچنین مرورگرهای مختفلف و .....

همچنین اهمیت accessibility در وب بسیار حائز اهمیت است ، نه تنها برای افرادی که با شرایط خاص ( همانند نابینایان) و با استفاده از اسکرین ریدر ها به وب سایت ها مراجعه می کنند ، بلکه همچنین افرادای که از پهنای باند مختلف و یا دستگاه های تلفن همراه مختلف و غیره استفاده می نمایند...

با تمام این تغییرات گسترده، وب سایت هایی که به طور مداوم ایستاده اند آنهایی هستند که در استفاده لذت بخش بودند. یکی از عوامل محرک جذب ترافیک امروزه تکیه بر تجربه کاربر محوری یک وب سایت می باشد. ما باید الویت بندی های خود را بر اساس طراحی UX و طراحان UX برای به دست آوردن بیشتر و ارزیابی بهتر کارهای خود قرار دهیم .

سیستم های پیچیده

سیستم های پیچیده تر نیازمند برنامه ریزی و معماری های بیشتری دارند ، در حالی که سرمایه گذاری برای مطالعه UX برای یک وب سایت بسیار ساده به نظر می رسد . وب سایت های چند وجهی ، وب اپلیکیشن ها ، وب سایت های تجارت الکترونیک به یک اندازه نیازمند طراحی UX می باشند .

طراحان با در نظر نگرفتن طراحی بر پایه کاربرپذیری ، وب سایت ها را دچار ضرر و زیان های جدی درآمدی می کنند .

در شرابط حال آموزش کارکنان موجود (طراحان وب) در اصول و فرآیند های UX ، و یا قرار داد کار با طراحان UX یک نیاز عمده برای توسعه کسب و کار شما می باشد . ایجاد یک تجربه کاربری برای کاربران شما در اولین نسخه از یک محصول یا خدمات قطعا می تواند به ایستادگی کردن و جلب توجه کاربران بیانجامد .

سازمان های کوچکتر که برای کسب و کارهای کوچک و متوسط کار، نیاز به نگه داشتن هزینه های پایین برای پایه مشتری و اولویت بندی تحویل به منظور در بودجه می باشند، تمرکز در این شرایط بیشتر در مورد فرآیند ساخت و کمتر در برنامه ریزی، تحقیق و تجزیه و تحلیل است. این بدان معنی نیست که این پروژه ها نمی توانند از UX خوب بهره مند شوند - البته آنها - شرکت های کوچک و یا متوسط اغلب احساس به سرمایه گذاری غیر از چیزی که برای خودشان ملموس است را واجد شرایط نمی دانند .

با یک منطق ساده، اضافه کردن UX به روند سنتی تولید وب سایت زمان زیادی از پروسه کاری ما را در بر نمی گیرد. باید زمانی برای طراحی تجربه کاربری اختصاص داد. طراحان UX می توانند، در تئوری، کوتاه زمانی با در نظر گرفتن برخی از وظایف که به طور سنتی به طراحان وب و توسعه دهندگان اختصاص داده شده به طور بالقوه در زمان و هزینه صرفه جویی و تجدید نظر با داشتن مسائل خطاب به کاربر در مراحل تولید برنامه ریزی کنند.

مواردی درباره طراحی UX

طراحی UX شاخه ای شگفت انگیز است، اما نمی تواند، و یا نمیخواهد، برای انجام کارهای خاص به کار رود

UX DESIGN ! یک اندازه متناسب با تمام کارها نیست

طراحی تجربه کاربری در هر وضعیت برای هر کاربر کار نمی کند چرا که، به عنوان انسان، رفتار و حرکات ما با یکدیگر کاملا متفاوت است. چیزی که برای یک نفر کار می کند ممکن است اثر معکوس بر دیگری داشته باشد. بهترین کاری که میتوان انجام داد طراحی برای تجربه خاص است و ترویج رفتارهای خاص ، اما ما نمی توانیم برای تولید، تحمیل و یا پیش بینی تجربه واقعی خود را به آن اضافه کنیم.

ما نمی توانیم تجربه کاربری برای یک وب سایت را دقیقا در وب سایت دیگری تکرار کنیم. تجربیات کاربری بین وب سایت های مختلف متفاوت خواهد بود.طراحی باید به اهداف، ارزش ها، فرایند تولید و محصولات از وب سایت خود طراحی شود.

به طور مستقیم به ابزارهای آمار گیری وب نمی توان متکی شد

شما نمی توانید تاثیرات تجربه کاربری را به صورت محسوس با ابزارهای متریک وب همانند bounce rates ، page views ، conversion rates مورد بررسی قرار دهید ، ما می توانیم از کاربران نظر سنجی کنیم ، اما به صورت اتوماتیک نمی توانیم تجربیات کاربری را ذخیره سازی و یا تفکیک کنیم .

User experience و usability مترادف یکدیگر

اما این دو رشته به وضوح متمایز از یکدیگرند ، UX که چگونگی احساس یک کاربر با استفاده از یک سیستم است، در حالی که قابلیت استفاده و یا usability در مورد کاربر دوستی و بهره وری از رابط کاربری است.

قابلیت استفاده بخش بزرگی از تجربه کاربر است و نقش مهمی در تجربه کاربری دارد ، اما پس از آن عوامل انسانی علوم، روانشناسی، معماری اطلاعات و اصول طراحی کاربر محور نیز نقش عمده ای دارند.

انتقادات UX به عنوان یک حرفه

ممکن است هر کسی ارزش داشتن یک طراح UX در تیم خود را درک نکند. استدلال در برابر استخدام متخصص UX و درک هزینه های مرتبط ، افزونگی در مجموعه مهارت و ترس از تغییرات و.. از این عوامل می باشد .

فرایند تولید وب سایت های سنتی، به ویژه در سازمان های کوچک و نوپا، که متشکل است از یک طراح وب سایت و توسعه دهنده وب. طراح وب ممکن است کسی است که توسعه تجربه کاربری، همراه با کارهای دیگر مانند طراحی یک wireframe و نمونه های prototype را ایجاد می کند، در حالی که توسعه دهنده به توسعه وب سایت تولید شده توسط طراح می پردازد. یک متخصص UX ممکن است این فرایند را کمی پیچیده تر کند.

بحث متقابل آن است که ما باید طراحی UX را به عنوان یک سرمایه گذاری محسوب کنیم. اگرچه مزایای UX به آسانی آشکار و قابل لمس برای عنوان کسانی که از دیگر بخش های وب سایت و یا نرم افزار سر و کار دارند نیست، اما می تواند به بازده بالاتر در مراحل بعدی تبدیل شود. به عنوان مثال، یک بهبود ساده در طراحی تجربه کاربری از یک فرایند پرداخت می تواند درآمد حاصل را تا چندین برابر افزایش دهد.

ارزیابی اثربخشی و بازگشت سرمایه گذاری از یک طراحی UX با استفاده از معیارهای کمی دشوار است. دلیل این است که این فیلد وابسته به موضوع وب سایت می باشد. UX معاملات با احساسات کاربران می باشد، و شما نمی توانید یک شمارشگر روی آن قرار داده و یا تعداد بازدید از سایت، سرعت بارگذاری و یا غیره را بررسی کنید .

در عوض، با بررسی از نتایج غیر مستقیم توسط تجزیه و تحلیل سطح درآمد، بازدید، قبل و بعد از نظر سنجی از کاربران و مانند آن.... با این حال هر گونه اثرات مثبت ناشی از یک تجربه بهتر کاربری یا زیبایی شناسی می تواند در برخی عوامل دیگر، مانند بهبود بازاریابی و یا بهینه سازی عملکرد بهتری داشته باشد.

وظایف و تکنیک های طراحان UX

طراحان UX فرآیند مختلفی در نقاط مختلف و برای اهداف متفاوت انجام می دهند. در اینجا به چند نمونه اشاره می کنیم .

- بررسی سیستم فعلی

اگر یک سیستم از قبل وجود دارد، UX کار حرفه ای وضعیت فعلی آن ارزیابی می کند. آنها مشکلات را بر اساس گزارش و بر اساس تجزیه و تحلیل و نحوه رفع آنها از داده های پژوهش می کنند.

تست تقسیم A / B

یک متخصص UX ممکن است یک روند مقایسه ای برای میزان اثربخشی و کیفیت تجربه کاربری از رابط های کاربر مختلف را مورد بررسی قرار دهد .

طراحی رابط کاربری

با بیان یک فرضیه (مثلا "یک دکمه سبز جذاب تر از یک دکمه قرمز است.")، پیشنهاد و یا ایجاد نسخه های متعدد از یک طرح، تعریف انجام آنچه "تجربه بهتر" به معنای (به عنوان مثال "دکمه سبز بهتر است به دلیل آنه کاربران آن را بیشتر کلیک کرده اند. ") و سپس انجام آزمون.

نظر سنجی کاربران

طراح UX می تواند با کاربران به مصاحبه بپردازد برای به دست آوردن یک بینش در طراحی موثر تر. از آنجا که تجربه کاربر ذهنی است، بهترین راه برای به دست آوردن اطلاعات به طور مستقیم است با مطالعه و تعامل با کاربران.

WIREFRAMES و PROTOTYPES

بر اساس یافته های خود، متخصصان UX ممکن wireframes از پوسته های مختلف و شاید هم نمونه های اولیه را کاملا تغییر دهند.

وایرفریم

پیگیری کاربران

طراحی اینکه کاربران چگونه در یک سیستم به صورت راحت تری از بخش های ان استفاده می کنند

طراحی وب سایت

دانستن یک دانش اولیه در مورد کاربران و علاقه مندی های آنها شما را قادر به ایجاد یک طراحی کاربر محور بهتر می نماید

موجودی محتوا

در ساده ترین شرایط، موجودی محتوای یک لیست سازماندهی شده ای از صفحات در وب سایت می باشد. انجام یک موجودی محتوای یک قدم به سوی پیشنهاد تغییر در معماری اطلاعات به منظور افزایش تجربه کاربر (به عنوان مثال جریان کاربر، یافتپذیری و بهره وری) است.

سیات مپ

در اینجا به معرفی چند ابزار محبوب و به راحتی قابل دسترس برای UX می پردازیم.

نرم افزارهای ایجاد WIREFRAMES و PROTOTYPES

WIREFRAMES و PROTOTYPES را می توان به سادگی با استفاده از قلم و کاغذ انجام داد ، نمونه سازی با استفاده از کاغذ فواید زیادی دارد ، از جمله ارزان ، سریع و آسان است .

پروتوتایپ طراحی سایت

برخی از نرم افزارها برای ایجاد wireframing و prototyping عبارتند از:

OmniGraffle

Balsamiq Mockups

Mockingbird

ابزارهای تست تقسیم A/B

تست A / B (همچنین به عنوان تست تقسیم و یا تست چند متغیره شناخته می شود) مقایسه نسخه های مختلف از یک صفحه ، و می توان آن را با هر یک از برنامه های متعدد انجام داد .

نرم افزار ux

در واقع، نرم افزار تست A / B تقسیم ترافیک وب سایت را به دو قسمت مساوی تقسیم می کند. یک گروه را به عنوان A می بیند ، و گروه دیگر را B می بیند. مانند conversion rate ، bounce rate ، و..... تست تقسیم تعیین می کند کدام نسخه بهتر است بر اساس این آمار. یکی از محبوب ترین برنامه های کاربردی برای تست A / B را می توان Google’s Website Optimizer. نام برد

نرم افزار های بررسی موجودی محتوا

مقدار زیادی از روش های انجام بررسی یک موجودی محتوا وجود دارد. با استفاده از نرم افزار در محل سرور (که نیازمند دسترسی به سرور می باشد). و همچنین شما می توانید به طور ساده به عنوان یک ابزار از اکسل برای ایجاد و مدیریت موجودی محتوا (GetUXIndex() template) استفاده کنید.

طراحی ux

وب سایت های ساخته شده با سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس و دروپال ابزارهایی به طور معمول برای ایجاد و نشان دادن نقشه وب سایت دارند .

نرم افزارهای آزمایش کاربری و بازخورد وب سایت

یکی از کارهای محبوب طراحان ux مصاحبه و بررسی کاربران می باشد . موثر ترین و مقرون به صرفه راه برای انجام این کار نقشه برداری و یا بازخورد برنامه و remote user testing. می باشد.

ابزار بازخورد کاربر فراوان است. ابزار نظر سنجی عمومی از جمله راه حل های انعطاف پذیر به طور مثال PollDaddy است که می تواند برای کارهای دیگر استفاده شود. ابزار-قابلیت استفاده خاص بازخورد، مانند Usabilla و خدمات کاربر تست از راه دور، Feedback Army ، از جمله ابزارهای محبوب است که برای اینکار وجود دارد.

نرم افزارهای آنالیز

طراحان UX با تجزیه و تحلیل آمار ترافیک صفحات مختلف و ایجاد تجربیات مختلف برای کابران می تواند به تاثیر گذاری دقیق تری برسند.

طراحی ux

یکی از محبوب ترین ابزارهای تجزیه و تحلیل ترافیک رایگان محبوب گوگل آنالیتیک می باشد

مجله UX یک منبع با کیفیت بالا است که به بحث در مورد راه هایی برای افزایش تجربه کاربر پذیری می پردازد.

تبادل UX وب سایتی جامعه محور که در آن اعضا می توانند در مورد تجربه کاربری و زمینه های مرتبط با UX-مانند قابلیت استفاده، قابلیت دسترسی و طراحی به تعامل بپردازند.

UXmatters یک مجله وب است که به مقالات استراتژی تجربه کاربری، اطلاعات در مورد نظم و انضباط UX می پردازد.

52 Weeks of UX این وب سایت که توسط Joshua Porter و Joshua Brewerایجاد شده فرآیند طراحی برای افراد واقعی را مورد بررسی قرار می دهد

UX Quotes که می توانید در آن نقل قول های مرتبط به UX بیابید

گروه طراحی سایت بستا مفتخر است شما را در طراحی سایت به صورت استاندارد در تمامی مراحل از پیاده سازی تا اجرا همراهی نماید