آموزش طراحی سایت

دوره آموزش طراحی وب سایت (HTML,CSS)

گروه بستا تصمیم به برگذاری دوره های آموزشی تخصصی و کاملا کاربردی دوره های آموزشی طراحی وب سایت برای کسانی که هم در حال حاضر در صنعت طراحی وب مشغول به کارمی باشند و هم علاقه مندان ورود به بازار کار وب و یا افرادی که قصد گسترش دانش خود برای به دست آوردن مهارت های لازم برای تبدیل شدن به طراح و یا توسعه دهنده وب در این زمینه دارند نموده است.

بسیاری از شرکت ها و آموزشگاه های دیگر ادعا می کنند که ایجاد یک وب سایت آسان است و می تواند توسط هر کسی انجام می شود. در حالی که این ممکن است در برخی از موارد درست باشد، ما احساس می کنیم که تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب حرفه ای و یا طراح نیاز به درک درستی از اصول طراحی، پیاده سازی فنی وتجربه گردش کار است.

همه مربیان ما در حال حاضر در حوزه وب مشغول به کار می باشند و در نتیجه قادر به ارائه دیدگاه های خود ، و ارائه راهنمایی در دنیای واقعی، حقه ها و تکنیک های مورد استفاده توسط توسعه دهندگان روز وب مدرن می باشند. ایجاد مهارت برای رسیدن به یک محصول حرفه ای هدیه ما به شما است.

ایجاد وب سایت های جالب و خلاقانه به دنبال یک چیز است. ایجاد سایت های که منطبق بر استاندارد ها و دارای دیدگاه خوبی است و هنوز هم توصیه می شود و توسط استانداردهای وب تعیین شده مانند W3C (کنسرسیوم شبکه جهانی وب) چیز دیگری است.

همه دوره های ما در درجه اول تمرکز در استانداردهای مبتنی بر تکنیک های ساختمان طراحی وب سایت می باشد.

آموزش HTML ,CSS

این دوره کاربران را با ایجاد صفحات استاتیک وب سایت به صورت استاندارد آشنا می سازد ، همچنین یک مرور کلی از استانداردهای HTML5 و CSS3، با نمونه های عملی برای کمک به شما در درک و پیاده سازی ویژگی های جدید است.

یادگیری نحوه کدنویسی HTML و CSS

یادگیری HTML و CSS یک هدف - برای شروع ساخت وب سایت های زیبا از طریق درس های روشن و سازمان یافته است.شیوه آموزشی ما انواع مختلفی از موضوعات ، تکنیک ها در طراحی وب سایت و توسعه موضوعات، اعم از مبتدی تا سطح مهارت های پیشرفته را شامل می شود.

HTML و CSS چیست؟

HTML، زبان نشانه گذاری فرامتن، برای ایجاد ساختار محتوا و معنا با تعریف محتوای عنوان، به عنوان مثال، سرفصل، پاراگراف، و یا تصاویر. CSS یا شیوه نامه آبشاری، یک زبان ایجاد شده برای ایجاد ظاهری بهتر محتوا ، به عنوان مثال، فونت و یا رنگ است.

دو زبان HTML و CSS مستقل از یکدیگر هستند ولی باید در یک راه باقی بمانند. CSS باید در داخل یک سند HTML و بالعکس نوشته نشود. به عنوان یک قاعده، HTML همیشه نشان دهنده محتوا و CSS همیشه نشان دهنده ظاهر آن محتوا خواهد شد.

با استفاده از این درک تفاوت بین HTML و CSS، اجازه دهید بیشتر به جزئیات HTML اشاره کنیم.

درک شرایط متداول HTML

زمانی که کار با HTML را آغاز می کنید ، به احتمال زیاد برای اولین بارعجیب و غریب به نظر می رسد، شرایط جدیدی، که اغلب افراد با آن روبرو می شوند. با گذشت زمان و تمرین رابطه بهتری با HTML پیدا خوهید کرد، موارد که در HTML بیشتر با آن سر و کار دارید عناصر، برچسب ها، و صفات می باشد.

عناصر HTML

عناصر ها است که برای ساختار و تعریف محتوای اشیاء در یک صفحه به کار می رود. برخی از استفاده گسترده تر عناصر شامل سطوح مختلف از سرتیتر و پاراگرافها (به عنوان مثال نمایان گر پاراگراف <p> در صفحه) (عنوان ها <h1> تا <h6>). و بسیاری از موارد دیگر ...

عناصر را با استفاده از علامت های کوچکت و بزرگ تر <> مشخص می نمایم ، و در بین آن نام عنصر را می نویسیم. بنابراین، یک عنصر به صورت زیر می باشد:

برچسب ها یا Tags

استفاده از علامت های کوچک تر و بزرگتر برای عناصر همانطور که در بالا دیدیم به نام برچسب یا Tags شناخته شده می باشد. تگ ها اغلب به صورت جفت می باشند ، بدین صورت که بعد از نوشتن اولین تگ در انتهای تگ بعدی یک تک همانند خود با این تفاوت که تگ انتهایی با یک علامت / متمایز شده است اولین تگ را تگ شروع و تگ انتها را تگ خاتمه می نامند همانند زیر :

<span> opening tag of <a> and a closing tag of </a></span>

ویژگی ها در HTML

ویژگی های خواص مورد استفاده برای ارائه اطلاعات بیشتر در مورد یک عنصر می باشد. رایج ترین ویژگی id، می باشد که به شناسایی یک عنصر در صفحه شما گشته و ویژگی خاصی که شما تعیین کرده اید را اعمال می کند . ویژگی Class، مشابه id می باشد با کمی اختلاف نا محسوس . ویژگی src، با دسترسی به منبع برای درج محتوای مشخص استفاده می شود. و ویژگی href، برای استفاده از لینک ها .

راه اندازی سند HTML

اسناد HTML اسناد متنی ساده می یاشند که با پسوند html. ذخیره می شوند. برای شروع نوشتن HTML، برای بار اول شما نیاز به یک ویرایشگر متنی ساده دارید. متاسفانه این مایکروسافت ورد را شامل نمی شود، دو تا از محبوب ترین ویرایشگرهای متن ساده برای نوشتن HTML و CSS Notpad ویندور یا مدل Notpad ++ برای ویندوز می باشد.

اجازه دهید نگاهی به CSS داشته باشیم، HTML محتوا و ساختار صفحات وب ما تعریف می کند، در حالی که CSS سبک بصری و ظاهر صفحات وب ما را

درک شرایط مشترک CSS

برای شروع یادگیری CSS شما نیاز با آشنایی با یک سری مفاهیم اولیه دارید. این مفاهیم عبارتند از انتخابگرها، خواص، و ارزش ها. مشابه با اصطلاحات HTML، ولی در CSS ما بیشتر نیازمند دانستن این مفاهیم می باشیم .

Selectors یا انتخاب گرها

به عنوان عناصر به یک صفحه وب اضافه شده است، که ممکن است با استفاده از CSS بخواهید به آن مدل دهید.انتخاب و تعیین دقیقا همان عنصر یا عناصر در HTML به هدف قرار دادن (مانند رنگ، اندازه، و موقعیت) اعمال می شود. انتخاب گرها ممکن است شامل ترکیبی از المان های انتخابی مختلف در یک صفحه وب باشد، همه بسته به خاص ما دارد. برای مثال، ممکن است بخواهید هر پاراگراف در یک صفحه را انتخاب کنید ، و یا ممکن است می خواهید فقط یک پاراگراف خاص در یک صفحه را انتخاب کنید.

در CSS، انتخابگرها با کروشه {} ایجاد می شوند ، که شامل سبک یا مدلی است که به یک عنصر انتخاب شده اعمال می شود. برای مثال تگ پاراگراف را در اینجا انتخاب می کنیم که به صورت زیر در CSSنشان داده می شود:

p { ... }

خواص در Css

هنگامی که یک عنصر انتخاب شده است، یک ویژگی سبک است که به آن عنصر خاص اعمال می شود. نام خواص پس از انتخاب گرها قرار می گیرند، در کروشه {}، و و با علامت ; بسته می شوند ما ازخواص های متعددی درCSS می توانیم استفاده کنیم ، مانند پس زمینه، رنگ، فونت، اندازه، ارتفاع و عرض ،. در کد زیر، ما رنگ و فونت، را نشان می دهیم که به یک پاراگراف اعمال می شود :

p { color: ...; font-size: ...; }

Values یا ارزش ها

تا کنون ما یک عنصر با یک انتخابگر را انتخاب کرده ونوع خواص را نیز مشخص کرده ایم. حالا ما می توانیم رفتاری که نیاز داریم با استفاده از ارزش ها اعمال کنیم. ارزش ها مابین علامت : و ; قرار می گیرند و برای جدا سازی آن ازویرگول بدین شکل ، استفاده می شود در کد زیر ما ارزش خواص رنگ را به نارنجی و ارزش خاصیت اندازه را بر روی 16 پیکسل قرار می دهیم.

p { color: orange; font-size: 16px; }

شما هم اکنون کمی با اصول اولیه HTML و CSS آشنا شدید ما همچنان به شما زمان بیشتری را صرف نوشتن HTML و CSS، و راه کارهایی برای یادگیری سریع دو زبان ارائه خواهیم داد .

گروه طراحی سایت بستا مفتخر است شما را در طراحی سایت به صورت استاندارد در تمامی مراحل از پیاده سازی تا اجرا همراهی نماید