بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

بهینه سازی سایت یا بهینه سازی وب سایت برای موتور جستجو (SEO) روند مؤثر بر بازدید از وب سایت و یا یک صفحه وب در نتایج جستجو به صورت"طبیعی" درهنگام جستجوی کلمات در یک موتور جستجو است. به طور کلی، پیش از آن (و یا بالاتر رتبه بندی شده در صفحه نتایج جستجو)، زمانی که یک سایت در فهرست نتایج جستجو ظاهر می شود،بازدید کننده بیشتر آن را از کاربران موتور جستجو دریافت خواهید کرد. SEO ممکن است انواع مختلف جستجو، از جمله جستجوی تصویر، جستجوی محلی، جستجوی تصویری، جستجوی علمی، اخبار و موتورهای جستجو عمودی و یا یک صنعت خاص را هدف قرار دهند.

وبه عنوان یک استراتژی بازاریابی اینترنتی، SEO در نظر موتورهای جستجو چگونه کار می کند؟آنچه که مردم برای، عبارات جستجو واقعی و یا کلمات کلیدی تایپ شده در موتورهای جستجو ، جستجو میکنند وبدین صورت است که موتورهای جستجو هدف خود را از روی مخاطبان بررسی می کنند . بهینه سازی وب سایت ممکن است ویرایش مطالب ، زبان نشانه گذاری وب سایت HTML و برنامه نویسی مربوط به هر دو افزایش را شامل شود و ارتباط خود را به کلمات کلیدی خاص و حذف موانع برای فعالیت های نمایه سازی موتورهای جستجو برقرار کند .ترویج یک سایت برای افزایش تعداد لینک دهنده، و یا لینک های ورودی، یکی دیگر از تاکتیک SEO است.

مجموع SEO مخفف عبارت "search engine optimizers" است ، همچنین می تواند به کسانی که خدمات سئو را ارائه میدهند اشاره نماید.

بهینه سازی وب سایت و ارتباط با موتورهای جستجو

بهینه سازی وب سایت در سال 1997، توسط طراحان موتور جستجو به رسمیت شناخته شد وطراحان سایت های اینترنتی درتلاش بودند به رتبه خوبی در موتور های جستجوی دست یابند ، که برخی از طراحان سایت های اینترنتی حتی در صدد دستکاری رتبه بندی خود در نتایج جستجو بر آمدند با این روش که صفحه ی وب خود را با کلمات کلیدی بیش از حد یا بی ربط مملو کردند . موتورهای جستجو سریعا ، مانند آلتاویستا و Infoseek ، الگوریتم های خود را طوری برنامه نویسی کردند که سعی در جلوگیری از دستکاری رتبه بندی توسط طراحان سایت های اینترنتی را داشتند .

در سال 2005، یک کنفرانس سالانه، با نام AIRWeb، مخالف بازیابی اطلاعات بر روی وب سایت ، برای گرد هم آوردن متخصصان و محققان در رابطه با بهینه سازی موتور جستجو و موضوعات مرتبط ایجاد شد . شرکت هایی که روش های بیش از حد تهاجمی را پیشه کرده بودند توانستند مشتری وب سایت های خود را از دست یابی به سایر نتایج جستجو باز دارند .در سال 2005، وال استریت ژورنال در یک شرکت ،از قدرت ترافیک گزارشی ارائه کرد ، که گفته می شود استفاده از تکنیک های پر خطر و شکست خورده را به مشتریان فاش کردند. مجله ی وایرد گزارش داد که بعضی شرکت ها مانند وبلاگ نویس و SEO Aaron Wall برای نوشتن در مورد ممنوعیت ، شکایت کرد ند . مت کاتس از گوگل بعدا تایید کرد که گوگل در واقع برخی از مشتریان خود را از دستیابی به قدرت ترافیک بازداشته بود .تعدادی از موتورهای جستجو نیز به داشتن صنعت SEO و حامیان مالی فراوان و مهمانان در کنفرانس SEO، چت و سمینارها نائل آمده اند . موتورهای جستجو عمده اطلاعات و دستورالعمل هایی را برای کمک به بهینه سازی سایت فراهم می کنند. گوگل دارای یک برنامه و نقشه برای کمک به طراحان سایت های اینترنتی و آموزش می باشد اگر گوگل با داشتن هر گونه مشکلی در نمایه سازی وب سایت خود و نیز فراهم کردن داده ها بر روی ترافیک گوگل به وب سایت خود داشته باشد . بینگ ابزار وب مستر است که راه را برای طراحان سایت های اینترنتی برای ارائه یک نقشه وب فراهم می کند، اجازه می دهد تا کاربران نرخ crawl را تعیین کنند، و پیگیر وضعیت شاخص صفحات وب خود باشند .

نمایه شدن

موتورهای جستجو پیشرو، مانند گوگل، بینگ و یاهو، از Crawl برای پیدا کردن صفحات برای نتایج جستجوی الگوریتمی استفاده می کنند. صفحه هایی که لینک هستند از سایر موتورهای جستجو صفحات ایندکس شده و در ارتباط اند و دیگر نیازی به ارسال برای موتور جستجو ندارند ، آنها به طور خودکار پیدا می شوند . دو شاخه اصلی، دایرکتوری یاهو و DMOZ هر دو نیاز به ارسال دستی و بررسی سرمقاله به دست کاربر دارند.گوگل ، ابزاری برای مدیریت سایت به کاربران ارائه می دهد . که یک فید XML نقشه سایت را به صورت رایگان میتواند ایجاد و ارسال کند که اطمینان حاصل کند تمام صفحات پیدا شده، به خصوص صفحات که به طور خودکار پیرو لینک قابل کشف نیستند.ربات موتور جستجو ممکن است در تعدادی از عوامل مختلف زمانی که درهنگام کاوش سایت می باشد . هر صفحه توسط موتورهای جستجو نمایه شود.

جلوگیری از Crawl

برای جلوگیری از محتوای نامطلوب در فهرستهای جستجو،مدیران سایت می توانند ربات اسپایدر را برای کاوش فایل های خاص یا دایرکتوری ها به فایل robots.txt هدایت کنند. علاوه بر این، یک صفحه را می توان به راحتی از پایگاه داده یک موتور جستجو ، با استفاده از متا تگ خاص ربات را از مطالعه آن صفحه خارج کرد . هنگامی که یک موتور جستجو از یک سایت بازدید می کند ، robots.txt واقع در دایرکتوری روت اولین فایلی است که crawled شده است. فایل robots.txt پس از تفسیر به ربات دستور می دهد که به عنوان صفحاتی در نظر گرفته شوند که قبلا crawled شده اند . به عنوان یک کاوشگر موتور جستجو ممکن است یک نسخه از این فایل را نگه دارد.

افزایش اهمیت صفحه وب با استفاده از بهینه سازی

روش های گوناگونی می تواند اهمیت یک صفحه وب در نتایج جستجو افزایش دهد.با ارتباط متقابل میان صفحات وب سایت یا همان ارائه لینک های بیشتر به صفحات مهم ممکن است بازدید خود را بهبود بخشید. نوشتن مطالب که شامل عبارت کلید واژه که اغلب جستجو می شوند ، که به شکل های مربوط به طیف گسترده ای از داده های نمایش داده شد جستجو خواهد شد که به افزایش ترافیک کمک می کند .

به روز رسانی مطالب، و حفظ کاوشگر موتورهای جستجو می تواند بطور متناوب ترافیک اضافی را به سایت بدهد.

گروه طراحی سایت بستا مفتخر است شما را در طراحی سایت به صورت استاندارد در تمامی مراحل از پیاده سازی تا اجرا همراهی نماید