بازاریابی موتور جستجو (SEM) یک شکل از بازاریابی اینترنتی است که شامل ارتقاء وب سایت با افزایش میزان دیده شدن آن در نتایج موتورهای جستجو صفحات (SERPs) از طریق بهینه سازی و تبلیغات است. SEM ممکن است از بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، که تنظیم یا بازنویسی محتوای سایت برای رسیدن به رتبه بالاتر در نتایج موتورهای جستجو صفحات استفاده کند، و یا از لیست پرداخت برای هرکلیک استفاده کند.

در سال 2012، تبلیغات آمریکای شمالی 19510000000 جستجو در ایالات متحده در بازاریابی توسط موتورهای جستجو را به ثبت رسانده است. بزرگترین بازاریابی موتور جستجو (SEM) گوگل AdWords، تبلیغات بینگ و بایدو بودند. در سال 2006، SEM بسیار سریعتر از تبلیغات سنتی و حتی کانال های دیگر بازاریابی آنلاین در حال رشد بود. مدیریت کمپین های جستجو که به طور مستقیم با فروشنده SEM و یا از طریق ارائه دهنده گان ابزار SEM انجام می شود، ممکن است خود و یا از طریق یک آژانس تبلیغاتی انجام شود.

روش ها و معیارها در بهینه سازی

چهار دسته از روش ها و معیارهای مورد استفاده برای بهینه سازی وب سایت از طریق بازاریابی موتور جستجو وجود دارد.

1- پژوهش و تجزیه و تحلیل کلید واژه شامل سه "مراحل" است : حصول اطمینان از سایت که می تواند در موتورهای جستجو ایندکس شود ، پیدا کردن مناسب ترین کلمات کلیدی و محبوب برای سایت و محصولات آن، استفاده از آن کلمات کلیدی در سایت در راه تولید و تبدیل ترافیک برای سایت . جریان در اثر تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و پژوهش تاثیر آن درادراک جستجو می باشد. تاثیر ادراک جستجو تاثیر شناخته شده از نتایج جستجوی یک نام تجاری است ، از جمله عنوان و متا تگ ها، نمایه سازی سایت، و تمرکز کلمه کلیدی را توصیف می کند. به عنوان جستجوی آنلاین اغلب اولین قدم برای مصرف کاربران / مشتریان، تاثیر ادراک جستجو برای هر فرد تصور نام تجاری است .

2- مرحله بعدی اشباع وب سایت و محبوبیت، و یا مقدار حضور وب سایت در موتور های جستجو است ، می توان از طریق تعدادی از صفحات سایت که در موتور های جستجو (درجه اشباع) نمایه شده و چه تعداد لینک دهنده به سایت (محبوبیت) مورد تجزیه و تحلیل قرار داده شود . که نیاز به صفحات حاوی کلمات کلیدی است که مردم دنبال کنند و اطمینان حاصل کنند که این سایت ها به اندازه کافی در رتبه بندی موتور جستجو رتبه بالایی را دارا می باشند .

3- ابزار پایان بازگشت، از جمله ابزار وب سایت تحلیلی و اعتبارسنج HTML می باشد ،که با ارائه اطلاعات در یک وب سایت و بازدید کنندگان خود اجازه می دهد که موفقیت یک وب سایت اندازه گیری شود.

4- ابزار دامنه نشان می دهد صاحبان وب سایت های مختلف، می توانند اطلاعات با ارزش مربوط به مسائل کپی رایت و علامت تجاری فراهم کنند.

ورود با پرداخت

ورود با پرداخت شامل یک شرکت موتور جستجو می باشد که با دریافت مبالغی برای گنجاندن یک وب سایت در نتایج صفحات خود فعالیت می کند . همچنین به عنوان لیست حمایت مالی شناخته می شود، محصولات ورود با پرداخت توسط بسیاری از شرکت های موتور جستجو یک منطقه تبلیغاتی به طور جداگانه و شناخته شده ارائه می دهند.

برخی از مخالفان از ورود با پرداخت ادعا می کنند که این امر باعث جستجو برای بازگشت به نتایج بیشتر بر اساس جایگاه اقتصادی از منافع یک وب سایت است، و کمتر در ارتباط با سایت بوده که باعث پایان دادن به دریافت کاربران واقعی برای یک وب سایت می شود .

ورود با پرداخت یک روش بازاریابی موتور جستجو و به خودی خود یک ابزار بهینه سازی موتور جستجو است، اما همچنین، از کارشناسان و شرکت می تواند با آزمون این روش های مختلف بهبود رتبه بندی و نتایج آن را اغلب در چند روز مشاهده کنند ، به جای ایکه هفته ها یا ماه انتظار بکشند . به دست آوردن دانش در این راه می تواند برای بهینه سازی سایر صفحات وب، بدون پرداخت شرکت موتور جستجو مفید باشد .

مقایسه با SEO

SEM دارای نظم و انضباط گسترده تر ازSEO است. SEM شامل هر دو نتایج جستجو پرداخت (با استفاده از ابزار مانند Adwords گوگل و تبلیغات در بینگ، که قبلا به عنوان مایکروسافت adCenter شناخته میشد) و نتایج جستجو ارگانیک است (SEO).

SEM با استفاده از تبلیغات پرداخت با AdWords یا تبلیغات بینگ، پرداخت هر کلیک (به ویژه برای ارائه دهندگان محلی مفید است که به عنوان مصرف کنندگان بالقوه شما را قادر می سازد با یک کلیک به طور مستقیم با شرکت تماس داشته باشید ) ، مارکتینگ مطمئنن SEO را برای شما انجام می دهد.

تجزیه و تحلیل کلمه کلیدی برای هر دو SEO و SEM انجام می گیرد ،اما نه لزوما در همان زمان. SEM و SEO هر دو نیاز به بررسی دارند و اغلب برای انعکاس در حال تکامل بودن از بهترین شیوه ها به روز می شوند . در برخی شرایط، مدت SEM به طور انحصاری استفاده می شود بدین معنی که به میزان پرداخت برای کلمات کلیک انجام می پذیرد ،

گروه طراحی سایت بستا مفتخر است شما را در طراحی سایت به صورت استاندارد در تمامی مراحل از پیاده سازی تا اجرا همراهی نماید