افزارش رتبه الکسا

رتبه بندی الکسا - استراتژی کسب درآمد وب سایت

همه کسب و کارهای آنلاین به نوعی به دنبال بهبود ترافیک وب سایت خود می باشند. در حال حاضر، راه های مختلفی برای جذب ترافیک هدفمند وجود دارد. برخی برای یک جای خوب در SERPs پیش می روند، دیگری می خواهد ترافیک سنگینی به سمت سایت خود هدایت کند. در هر صورت، همه دارای یک هدف مشخص می باشند و آن دستیابی به موفقیت مالی است.

رتبه بندی الکسا چیست؟

این یک سیستم رتبه بندی تعیین شده توسط alexa.com (یک شرکت تابع از amazon.com) که به صورت پایه ای به حسابرسی بازدیدکنندگان در وب سایت های مختلف می پردازد. الگوریتمی که الکسا برای رتبه بندی ترافیک محاسبه استفاده می کند ،بسیار ساده است.پایه بررسی های الکسا بر اساس ترافیک ثبت شده از نوار ابزار الکسایی که بر روی سیستم کاربران نصب شده می باشد.

این ترافیک بر پارامترهای مانند میزان دسترسی وبازدید صفحه است. که اشاره به تعداد کاربران الکسا که در یک روز از یک سایت خاص بازدید می کنند دارد. Page view همان طور که از نامش مشخص است نشان دهنده، تعداد دفعاتی است که یک صفحه خاص (URL) توسط کاربر الکسا مشاهده شده است. Alexa. هر چند که روشن است، اگر یک کاربر خاص چند بار در همان روز بازدیدکننده همان URL باشد به عنوان یک حساب محسوب می شود.

اولین مرحله از فرایند رتبه بندی محاسبه میزان دسترسی و تعداد بازدیدکنندگان از این سایت به صورت روزانه است. رتبه بندی الکسا با انجام میانگین هندسی از دیدگاه میزان دسترسی و تعداد بازدیدهای یک صفحه به دست می آید، یک دوره از پیش تعریف شده از زمان به طور متوسط (سه ماه) :

چگونه رتبه بندی الکسا کار میکند

برای شروع بسیار آسان است . شما به سایت alexa.com مراجعه کرده و نوارابزار الکسا را دانلود و نصب کنید. این نوار ابزار تابع جستجو ارائه می دهد، اما به طور عمده نمایش رتبه (در سطح جهانی) از سایت های بازدید شده، و همچنین سایت هایی که توسط خوانندگان وب سایت مورد بازدید قرار گرفته است نمایش می دهد.

نوار ابزار الکسا، نه تنها اطلاعات را نمایش می دهد، بلکه آن را نیز به سرور مرکزی اطلاعات می فرستد . بنابراین، هر زمانی که شما یک صفحه وب را از طریق یک مرورگر وب بازدید (در اینترنت اکسپلورر یا فایرفاکس) می کنید نوار ابزار نصب شده ، به سرور اطلاع می دهد که IP شما و صفحه شما در حال بازدید از یک صفجه می باشد. این داده ها از تمام کاربران وب که از نوار ابزار الکسا استفاده کی گنند جمع آوری می شود.

در الکسا، هرچه رتبه عددی وب سایت پایین تر باشد بهتر است. اکثر مردم می گویند که اگر شما اکسای خود را برای بالای 100،000، مدیریت کنید نشانه آن است که سایت شما از یک ترافیک بسیار سنگین برخوردار است.

مزایای ترافیک الکسا

الکسا ترافیک به عنوان یک ابزار رقابتی استفاده می شود برایایک کار کافیست سایت رقیب خود را در بخش "Compare Sites" وارد کنید و اندازه گیری نتایج حاصل از تلاش های بازاریابی وب سایت خود را با رقبای خود مقایسه کنید.

این کمک می کند تا وب مستر ها و تبلیغ کنندگان پتانسیل بازاریابی واقعی وب سایت شما را ببینند و برای پیشنهاد خرید فضای تبلیغاتی در وب سایت شما اقدام کنند.

با توجه به اینکه رتبه بندی الکسا اطلاعات مربوط به وب سایت شما ارائه می دهد از آن می توتان به عنوان یک ابزار خوب برای بهینه سازی موتور جستجو استفاده کرد.

معایب الکسا

البته همه افراد دارای نوار ابزار الکسا نصب شده بر روی سیستم خود نیستند، بنابراین ممکن است میلیون ها وب سایت وجود داشته باشند که، حتی با وجود مقدار زیادی از ترافیک، توسط الکسا رتبه بندی (و یا به اندازه کافی بالا نیست) نشده باشند. رتبه بندی الکسا نسبی است.

بسیاری از وب مسترها می گویند که آن نادرست است و الکسا ترافیک را می توان تا حد زیادی تحت تاثیر قرار داد (و یا نتایج آن را، به عنوان یک سرگرمی می توان آن درنظر گرفت).

زیر دامنه ها به طور جداگانه رتبه بندی نمی شوند، و همینطور زیرصفحات در یک دامنه. ترافیک کلی برای تنها دامنه سطح بالا محاسبه می شود.

بهبود رتبه بندی الکسا شما

دو راه برای استفاده از الکسا وجود دارد. نوار ابزار دانلود رایگان است. شما می توانید به وب سایت الکسا مراجعه کنید و تولبار الکسا را بر روی مرورگر خود نصب کنید . نوار ابزار همراه با رتبه ترافیک الکسا، لینک های مرتبط، پایگاه Wayback، تجزیه و تحلیل های جستجو، و بررسی وب سایت را در اختیار شما می گذارد. بعد از نصب می توانید آن را در نوار جستجو کروم، فایرفاکس و یا اینترنت اکسپلورر مشاهده کنید. کاربر می تواند برای به دست آوردن اطلاعات در مورد سایت روی آیکون موجود در مرورگر کلیک کند. همچنین شما قادر به تجزیه و تحلیل بهتر یک وبسایت همانند یک وب مستر خواهید بود.

راه دوم، عضویت پولی در الکسا و دسترسی به نسخه حرفه ای می باشد. نسخه های نرم افزار شامل ارائه معیارهای ترافیک، توصیه های SEO برای بهبود سایت خود، و اسکن سایت به صورت اتوماتیک. بسته به نوع سطح انتخاب شما ویژگی های دیگر وجود دارد.

نسخه عمومی 10 دلار در هر ماه می باشد که در آن شما دسترسی به گواهی معیارهای سایت، مانیتور آپ تایم، مقایسه سایت، و افزایش فهرست سایت را دارید. این نسخه برای سایت های برای دست آوردن 10 میلیون بازدید در هر ماه بهتر است.

نسخه بعدی 50 دلار در هر ماه است. این نسخه برای سایت ها با 50 میلیون بازدید در یک ماه مناسب است. این ممیزی SEO ماهانه ارائه به شما توصیه هایی برای جستجو بهتر ترافیک. با استفاده از پیشنهادات می توانید ترافیک جستجوی خود را افزایش دهید.

نسخه پیشرفته 150 دلار در هر ماه و برای سایت های با بیش از 150 میلیون بازدید در هر ماه است. که شامل گزینه های بسیاری در روند بهبود ترافیک سایت شما می باشد ، همچنین دریافت دو هفته ممیزی های SEO و بارگیری زیستی در یک هفته، حسابرسی سایت ، ممیزی های سایت در عملکرد SEO، شهرت، برچسب ها، و امنیت است.

اگر به دنبال افزایش رتبه بندی الکسا ترافیک خود می باشید، شما فقط باید به دنبال برخی از قوانین کاملا ساده ، مانند:

دانلود و نصب نوار ابزار الکسا و پس از آن گشت و گذار سایت خودتان.

قراردادن ویجت الکسا در وب سایت خود.

ارسال مفید، محتوای با کیفیت

ویرایش نام شرکت و مشخصات سایت خود در الکسا

بهینه سازی سایت خود (و یا صفحات مربوط به آن) برای کلمات کلیدی مرتبط.

به دوستانتان بگویید نوار ابزار الکسا، را در کامپیوتر خود دانلود و نصب کنند ، و سپس به آنها بگویید به بازدید سایت شما بپردازند

استفاده از تغییر مسیر الکسا. به معنی قرار دادن http://redirect.alexa.com/redirect؟ در مقابل URL وب سایت شما. الکسا حتی با کلیک بر روی لینک نظر هدایت می شود حتی اگر بازدید کننده نوار ابزار الکسا ندارد.

نتیجه گیری

همانطور که جوانب مثبت و منفی رتبه بندی الکسا را بررسی کردیم ، اکثر مردم فقط برای تبلیغات مستقیم به رتبه الکسا اهمیت می دهند ، با این حال ممکن است سایت های با ترافیک بسیار خوب بتوانند در کسب رتبه بندی الکسا به نتیاج بهتری دست یابند، به عنوان یک استراتژی کسب درآمد وب سایت، با اطمینان می توان گفت که رتبه بندی الکسا ممکن است راه حل مناسبی باشد.

گروه طراحی سایت بستا مفتخر است شما را در طراحی سایت به صورت استاندارد در تمامی مراحل از پیاده سازی تا اجرا همراهی نماید