Spamdexing (همچنین به عنوان اسپم موتور جستجو، مسمومیت موتور جستجو، SEO کلاه سیاه ، جستجو هرزنامه یا اسپم وب شناخته شده) که شامل دستکاری عمدی شاخص موتور جستجو می باشد. این شامل تعدادی از روش ها، مانند تکرار عبارات غیر مرتبط ، برای دستکاری در ارتباط و یا برجسته سازی از منابع نمایه شده ناسازگار ، شیوه ای با هدف سیستم نمایه سازی می باشد. این می تواند به عنوان یک بخشی از بهینه سازی موتور جستجو باشد، هر چند بسیاری از روش های استاندارد برای بهینه سازی موتورهای جستجو وجود دارد ولی برخی از کاربران برای دسترسی سریع تر به نتایج بالاتر از روش هایی موسوم به اسپم ایندکسینگ استفاده می نمایند. موتورهای جستجو برای تعیین رابطه رتبه بندی از انواع الگوریتم ها استفاده می کنند . برخی از این قوانین برای تعیین اینکه آیا واژه ی جستجو را در متن یا URL یک صفحه وب ظاهراست ، شامل می شود. بسیاری از موتورهای جستجو برای موارد Spamdexing بررسی می شوند و صفحات مشکوک از شاخص های خود را حذف می کنند.

ظهور Spamdexing در اواسط 1990 که موتورهای جستجو پیشرو از زمان حال کمتر مفید بودند ، ساخته شده است . با استفاده از روشهای غیر اخلاقی برای ایجاد وب سایت های با رتبه بالاتر در نتایج موتورهای جستجو نسبت به آنچه در SEO (بهینه سازی موتور جستجو) معمول است که این صنعت را به عنوان "سئو کلاه سیاه در جستجوگرها" نام می برد.

اسپم محتوا (یا هرزنامه) و هرزنامه های لینک دار: تکنیک Spamdexing را می توان به دو دسته گسترده طبقه بندی کرد .

اسپم محتوا

این روش شامل تغییر دیدگاه منطقی یک موتور جستجو بیش از محتوای صفحه است. همه ی اهداف آنها در مدل ها از مدل فضای برداری به بازیابی اطلاعات در مجموعه های متن است .

چاشنی کلمه کلیدی

چاشنی کلمه کلیدی شامل قرار دادن محاسبه کلمات کلیدی در یک صفحه به منظور بالا بردن تعداد کلید واژه، تنوع، و تراکم از صفحه است.

متن مخفی

متن پنهان نامرتبط که آن را به همان رنگ، به عنوان پس زمینه، با استفاده از اندازه فونت کوچک مبدل شده، و یا پنهان کردن کد HTML: مانند "بدون قاب" و..... با این حال، متن پنهان می تواند به عنوان Spamdexing شناخته شود

چاشنی متا تگ

این شامل تکرار کلمات کلیدی در تگ های متا، و با استفاده از کلمات کلیدی متا که ربطی به محتوای سایت دارد می باشد. این تاکتیک از سال 2005 بی اثر شده است.

صفحات ورودی

"دروازه" و یا صفحات راهرو صفحات وبی است که با کیفیت پایین ایجاد شده با محتوای بسیار کم ، اما در عوض با کلمات کلیدی و عبارات بسیار شبیه پر شده. آنها به رتبه بسیار در نتایج جستجو می رسند، اما بدون هدف خدمت به بازدید کنندگان به دنبال اطلاعات طراحی شده اند. به طور کلی یک صفحه ورودی را می توان ایگونه مثال زد "اینجا را کلیک کنید و وارد شوید"

سایت هایScraper

سایت های Scraper با استفاده از برنامه های مختلف طراحی شده برای صفحات نتایج موتورهای جستجو و یا دیگر منابع محتوا و ایجاد "محتوا" برای یک وب سایت . ارائه ی خاص از محتوا در این سایت منحصر به فرد است، اما تنها با امتزاج از مطالب گرفته شده از منابع دیگر است، این وب سایت ها پر از تبلیغات (مانند پرداخت برای هر کلیک تبلیغات)، و یا هدایت کاربر به آنها سایت های دیگر می باشد .

چرخش مقاله

چرخش مقاله عبارت است از بازنویسی مقالات موجود، به عنوان مخالف به تنها بازنویسی مطالب از سایت های دیگر می باشد ، که برای جلوگیری از مجازات توسط موتورهای جستجو برای مطالب تکراری تحمیل کرده است. این فرآیند توسط نویسندگان استخدام شده صورت خواهد پذیرفت و یا اتوماتیک با استفاده از یک پایگاه داده اصطلاحنامه و یا یک شبکه عصبی انجام می گیرد .

ترجمه ماشینی

به طور مشابه به چرخش مقاله، برخی از سایت ها با استفاده از ترجمه ماشینی به ارائه مطالب خود در زبان های مختلف می پردازند، که بدون ویرایش انسان صورت می گیرد ، و در نتیجه متون نامفهوم ایجاد می گردد .

اسپم لینک

اسپم لینک به عنوان لینک بین صفحات که در حال حاضر به دلایل دیگر از شایستگی تعریف شده است. هرزنامه پیوند برای استفاده از الگوریتم های رتبه بندی مبتنی بر لینک، که وب سایت رتبه بندی بالاتر از دیگر وب سایت ها به شدت رتبه بندی لینک به آن می دهد . هدف این تکنیک نیز در تاثیر گذاری بر دیگر تکنیک های رتبه بندی مبتنی بر لینک مانند الگوریتم HITS است .

نرم افزار لینک سازی

به صورت مشترک استفاده از اسپم لینک و ساخت لینک با استفاده از نرم افزار لینک سازی گفته می شود.

لینک Farms

مزارع لینک جوامع محکم پیوسته از صفحات ارجاع به یکدیگراست ، همچنین به شوخی به عنوان جوامع تحسین متقابل شناخته شده است. استفاده از لینک مزارع درحد زیادی پس از به روز رسانی پاندا که گوگل در فوریه 2011 راه اندازی کرده بود کاهش یافت ، پیشرفت های قابل توجهی در الگوریتم آن برای شناسایی مزارع لینک به معنای بازی رتبه بندی انجام شد .

لینک های مخفی

قرار دادن لینک مخفی در جایی که بازدید کنندگان نمی خواهد برای افزایش محبوبیت لینک انجام میشود . متن لینک برجسته شده می تواند به رتبه عالی یک صفحه وب برای تطبیق عبارت کمک کند .

حمله Sybil

حمله Sybil در جعل هویت های متعدد برای هدف های مخرب است ، بعد از معروفیت چند بیمار اختلال شخصیت "Sybil "به این نام خوانده شد . هرزنامه ممکن است وب سایت های مختلف در دامنه های مختلف ایجاد کند که تمام لینک به هریکدیگر مربوط هستند، مانند وبلاگ های جعلی (شناخته شده به عنوان وبلاگ هرزنامه).

وبلاگ های اسپم

وبلاگ ها اسپم وبلاگ ها تنها برای ارتقاء تجاری و گذشت قدرت لینک برای هدف قرار دادن سایت های ایجاد شده می باشد.

صفحه ربایی

صفحه ربایی با ایجاد یک کپی از وب سایت محبوب نشان می دهد که مطالب شبیه به اصلی به یک خزنده وب می باشند اما تغییرمسیر خوانندگان وب به وب سایت های نامربوط و یا مخرب را به دست می دهد .

خرید دامنه منقضی شده

برخی از اسپم لینک ها نظارت بر سوابق DNS برای دامنه های که به زودی منقضی خواهد شد را دارند، سپس آنها را زمانی که به پایان برسد خریده و جایگزین صفحه همراه با لینک به صفحات خود می کنند.( Domaining). با این حال، گوگل داده لینک در دامنه منقضی شده را بازنشانی می کند .

چاشنی کوکی

پر کردن کوکی شامل قرار دادن ردیابی بر روی کامپیوتر بازدید کننده وب سایت بدون دانش خود می باشد ، که پس از آن تولید درآمد برای شخصی که چاشنی کوکی را ایجاد کرده خواهد داشت .

گروه طراحی سایت بستا مفتخر است شما را در طراحی سایت به صورت استاندارد در تمامی مراحل از پیاده سازی تا اجرا همراهی نماید